Tickets

VINGE! Esmakordsest mõjufestivalist Impact Day võttis osa ligi 1500 inimest

VINGE! Esmakordsest mõjufestivalist Impact Day võttis osa ligi 1500 inimest
Published: 7. October 2022
Categories: News

Reedel, 7. oktoobril leidis Põhjala tehases aset Baltikumi esimene ja ühtlasi suurim mõju- ning jätkusuutlikkuse festival Impact Day. Lavalaudadel astus üles pea sada eestimaalastele tuntud mõjuloojat ja esialgsetel andmetel täitus tehase angaar 1458 osalejaga.

Festivali peakorraldaja Merili Ginteri sõnul ületas osalejate arv selgelt korraldajate ootusi-lootusi. “Pool aastat tagasi sõnastasime korraldajatega eesmärke ja seadsime sihiks ligikaudu poole väiksema osavõtjate arvu kui on tänane reaalsus. Väga äge, et Eestis on nii palju inimesi, kes soovivad luua reaalset mõju, kes soovivad, et maailm meie ümber oleks parem, kes tahavad oma sõnade ja tegudega veelgi kaugemale jõuda,” ütles Ginter.

Kolmel laval (Pealava, Mõjulava, Inspiratsioonilava) toimusid lisaks haaravatele ettekannetele praktilised töötoad, arutelud ja paneeldiskussioonid. Lisaks oli festivalil enam kui 40 ettevõttega esindatud messiala. Üritusele tulnud said toimuvast ammutada üksjagu inspiratsiooni, omandada uusi oskusi ja omavahel võrgustuda.

“Minule avaldas väga mõju ja jäi silma see, kuidas siin [Impact Dayl] on vana ja uus kokku sobitatud. Ehk siis jätkusuutlikkuse festivalile omaselt jätkusuutlik lähenemine – kõik, mis siia täna toodi, saab hiljem ära viia. Vahva, et siin ei looda midagi sellist, mis teeks keskkonnale veelgi enam kahju,” kirjeldas enda esimesi festivali-muljeid Ragn-Sellsi juht Kai Realo, kes avas Pealava põhiprogrammi.

Mõjuloojatest esinejaid-kõnelejaid oli festivalil kokku ligi sada. Lisaks Realole astusid üles näiteks Martin Villig (Bolti kaasasutaja), Madis Toomsalu (LHV Groupi juht), Taavi Veskimägi (Eleringi juhatuse esimees), Allan Parik (SEB Eesti juht), Reet Aus (Eesti üks tuntumaid disainereid) ja Lauri Lugna (EAS/Kredex juhatuse esimees).

Festivalile tõmmati joon alla ligi kolmetunnise meelelahutusliku osaga Impact Show 2022.

Juba praegu saab öelda, et Impact Day tuleb ka uuel aastal. Plaanid on suured, üritus kasvab igas mõttes, aga kõigest lähemalt juba õige pea! 

***

Impact Day tiim tänab südamest kõiki kaaskorraldajaid ja rahastajaid, kelleta me ei oleks sellisel kujul, nii vinget ja olulist festivali korraldada saanud: Sotsiaalsete Ettevõtete VõrgustikPõhjala TehasSiseministeeriumSEBSA Kodanikuühiskonna SihtkapitalHarju Ettevõtlus- ja ArenduskeskusVastutustundliku Ettevõtluse FoorumTalTechTallinna ÜlikoolHooandjaJunior Achievement EestiBaltic Innovation AgencyPärnumaa EttevõtlusinkubaatorStories For ImpactChangemakersSõbralt SõbraleUSA saatkond EestisTallinna linnBritish CouncilEuroopa Regionaalarengu FondEASi ja KredExi ühendasutusKiNESISStartup EstoniaThe European Social Innovation AllianceEuroopa LiitMaakondlike Arenduskeskuste Võrgustik.

Mõistagi suur kummardus ka kõikidele toredatele partneritele ja teistele toetajatele. Üheskoos loome ka edaspidi tõeliselt suurt mõju!

Join with over 2000 impacters & get inspired!

Would you like to receive valuable content about sustainabilty and creating impact? Want to ASAP get news about our freshly announced awesome speakers and updates in the program? Sign up and we'll send you an inspiring letter twice a month at most!