Tickets

Programmijuht soovitab: mida ja keda Impact Dayl kuulata?

Programmijuht soovitab: mida ja keda Impact Dayl kuulata?
Avaldatud: 1. October 2022
Kategooria(d): Tips

Festivalidel on alati palju, mida kuulata-vaadata. Selleks, et selles buffeelauas natukenegi lihtsam orienteeruda oleks, pakub Impact Day programmijuht Erkki Kubber välja mitu erinevat teekonda, mida enda huvidest lähtuvalt läbida.

Kogu programmi ja ajakvaga saad tutvuda siin: https://impactday.ee/programm/

Sa oled (alustav) ettevõtja

 • Siis tasub broneerida terve enda päev veetmaks aega Mõjulaval. Kogu lava on tehtud just sulle, ettevõtjale ning päeva jooksul näed seal näiteks Ethel Kitterit ja Berit Kööselit (SEB), kes räägivad, kuidas teha head äriplaani. Samuti lavastust rahaallikatest ning kaheksa organisatsiooni pitche, kust saada raha või toetust. Lisaks saad turundus- ja müügiabi Timo Porvalilt (Lavii, Turunduslabor) ja Andrus Albilt ning õpid tippkoolitajalt Kaido Pajumaalt, kuidas olla hea juht. Ja veel: Kadi Kenkilt (Teeme Ära SA) saad teada, kuidas mõõta oma mõju ning Sille Sepalt (MyData), kuidas teenuseid disainida.
 • Kui Mõjulava lõpetab, siis on sul võimalik tulla veel Pealava juurde ja võtta osa sessioonist “Ükssarvik(ud) sotsiaalses ettevõtluses: kellest saab Eesti esimene?”, et ammutada tarkusi neilt, kes on parasjagu Ajujahti läbimas.
 • Kui tahad programmist veel eriti palju välja pigistada, siis ka pärast konverentsi lõppu on üks koht, kuhu sul tasub sammud seada – Mõjulaval alustab kell 18.30 mäng/töötuba “UnKnow: empaatilisus kui eduka ettevõtte kultuuri nurgakivi”, kust saad läbi simulatsiooni õppida, kuidas luua enda ettevõttes eeskujulikku kultuuri.

Sa oled investor, kes otsib järgmisi investeeringuid

 • Päeva jooksul saad kogeda nii mõndagi, laiendada enda teadmisi ning tutvuda ka suure hulga põnevate ettevõtetega. Kogu päeva on avatud demoala, kus on kohal lausa 40 erinevat tegijat, kellest mõned on kindlasti ka uusi investeeringuid otsimas. Seega, mis iganes hetkel sul paus tekib – demoala tasub üle vaadata.
 • Lavade programmi võiksid alustada ehk Mõjulavalt kell 10.30, kui Ethel Kitter ja Berit Köösel (SEB) räägivad tugevast äriplaanist. Ettekanne võiks anda sulle head taustainfot, kuidas ettevõtteid paremini hinnata.
 • Seejärel tuleb kella 12 paiku teha valikuid kolme erineva sessiooni vahel. Kindlasti tasuks kuulata Mõjulaval toimuvat “Kust saada raha ja toetust?”. Kuulates, mis toetust pakuvad antud kaheksa organisatsiooni ettevõtetele, võid teada saada, kust leiad suurema tõenäosusega enda portfelli ka sobivaid ettevõtteid. Samas on samaväärtuslik ka Inspiratsioonilaval toimuv “Ükssarviku sünd väljaspool Tallinnat: on see võimalik?”, mille puhul on võimalik pilk peale heita teemale, kuidas leida üles ettevõtteid, mis on suure potentsiaaliga, kuid ei asu Tallinnas. Samuti toimub parasjagu suurepärane sessioon ka Pealaval (“Kuidas teha ühest eurost sada, jätkusuutlikult?”), kus Martin Villig (Bolt), Triin Hertmann (Grünfin) ja teised arutavad pealkirjas nimetatu üle.
 • Kahjuks kõike vist ei jõua, kuid õnneks on sessioonid ka järelvaadatavad. Kui siiski tahta kohapealt enim kätte saada, siis tasub ehk alustada Mõjulava sessioonist kell 12, mille lõppedes kiirustada Pealavale (see võtab aega ca 30 sekundit). Nii tehes jääksid ilma umbes kümnest minutist, kuid saaksid diskussiooni siiski 20+ minutit kuulata.
 • Kui juba palju infot ammutatud ja ehk ka väike lõunapaus tehtud, siis tasub seada sammud Inspiratsioonilavale, et võtta osa sessioonist “Õpilasfirmana sotsiaalseks ettevõtjaks: mis, miks ja kuidas?”. Tegu on võimalusega õppida, kuidas leida talente ja tulevasi ükssarvikuid juba koolipingist. Pärast seda jätkab sama lava sessiooniga “Läbi tarbimiskäitumise jätkusuutlikuma ettevõtluse poole”, kus lavale astuvad ka tudengid enda eriti roheliste ideedega. Seega: kui olla eriti terase pilguga, siis on võimalus leida sobiv idee ja tiim, keda arendada.
 • Päeva lõpetuseks tasub minna tagasi Pealavale, kus 16.40 alustavad Ajujahi parimad sessioonil “Ükssarvik(ud) sotsiaalses ettevõtluses: kellest saab Eesti esimene?” (sh pitchimine ja auhindade jagamine).
 • Kui püüda olla eriti tubli, siis pärast konverentsi tasub liikuda angaaridest välja Botikusse, kus toimub StartUpEstonia Community Meet-Up.

Sind huvitab enda jalajälje vähendamine

 • Igaühe teod loevad. Selleks, et saada päevast maksimum, tasub kuulata muu hulgas teiste lugusid ja õppida, mida saame ise paremini teha.
 • Päeva võiks alustada kindlasti Pealavalt, kus Kai Realo räägib kell 10.15 Ragn-Sellsi näitest.
 • Pärast väikest hingetõmbepausi saab kell 11.20 võtta Pealaval osa sessioonist “Ettevõtted jätkusuutlikkuse eesotsas: kuidas ja miks? Kuidas saab igaüks meist teha paremaid valikuid?”, mis annab parema sisendi ka ses osas, et mis ettevõtetelt üldse tooteid/teenuseid osta ehk kuidas suunata ka suuri ettevõtteid.
 • Pärast antud sessiooni tuleb kell 12.00 lavale laulja Kalle Sepp, kes jagab oma kogemuslugu sellest, kuidas ta on enda jalajälge vähendanud (Kalle oli suur liikleja). 
 • Kui väike hingetõmme ja lõunapaus tehtud, siis tasub seada sammud Inspiratsioonilavale. Smaily tegevjuht Erkki Markus räägib seal sellest, kuidas igakülgselt enda jalajälge vähendada.
 • Vahepeal tasub põigata ka angaaridest välja, et tutvuda Põhjala asukatega. Näiteks kell 14 peab arutelu Märss, kes toodab jätkusuutlikult erinevaid riideesemeid.
 • Kell 15.50 tasub minna tagasi Inspiratsioonilavale, kus toimub podcasti salvestus. Podcasti külalisteks on Hannes ja Iiri Hermaküla, teemaks taaskasutus.
 • Kui kell lööb 16.10, siis hakkab pihta tõeliselt tihe programm. Tuleb teha karme valikuid, mida vaadata kohe, mida aga kodus salvestusest. Kui ennem on olnud aega pausideks, siis nüüd väga mitte: 
  – Kell 16.10 on Pealaval Tallinna Vee ettekanne sellest, kuidas veega targemalt ümber käia.
  – Kell 16.25 räägib Pealaval energiaga targalt ümber käimisest Kaire Kuldpere (Utilitas). Samaaegselt avab Inspiratsioonilaval Katarina Papp (RingKarp) teemat, kuidas pakenditega ümber käia. 
  – Kell 16.40 astub Inspiratsioonilaval üles Fitlapi juht René Laane teemaga “Kuidas olla iga päevaga parem versioon endast? Toitudes.”
 • Kui see tihe osa on läbitud, siis saab korraks hinge tõmmata, et panna end valmis kell 17.35 alustavaks Mõjukõneleja konkursi võitjaks. 30. septembril konkursi võitjaks kroonitud Kati Orav räägib ideest, kuidas meist igaüks saab maailma mõjutada. 

Sa oled avaliku sektori töötaja

 • Vaatamist ja tarkusi, mida ammutada, jagub. Kindlasti tasub alustada enda päeva juba vara, sest kell 10.30 algab Inspiratsioonilaval sessioon, millel lihtsalt peab kohal olema. Nimelt toimub paneel Madis Toomsalu (LHV Groupi juht) ja Reet Ausi (Eesti üks tuntumaid disainereid) osalusel, kus räägitakse jätkusuutliku ettevõtja ja tavaettevõtja sarnasustest ning erinevustest.
 • Pärast antud sessiooni soovitan liikuda Mõjulavale, kus toimub sessioon/lavastus “Sotsiaalsete ettevõtete rahastusallikad: millised võimalused on olemas?”. See on kindlasti üks festivali erilisemaid sessioone, sest kui tihti sa ikka festivali laval lavastust näed? Samuti annab see ette hea pildi erinevatest rahastusallikate võimalustest.
 • Rahastusteemade järel algab samal laval kell 12 järgmine sessioon, mille raames kaheksa organisatsiooni pitchivad, milliseid toetusi nad ettevõtetele pakuvad.
 • Kui pitchimine on lõppenud, siis tasub liikuda tagasi Inspiratsioonilavale, kus algab “Kuidas laiendada mõju praktikas? Kolm Eesti näidet.”. Antud juhul jagatakse kasulikke näiteid, mida igaüks saab enda igapäevatöös rakendada.
 • Seejärel on aga Pealaval plokk, mis on sirgjooneliselt suunatud avalikule sektorile. Seega alates 13.50 kuni 15.55 tasub Pealaval veeta järjepanu kolm sessiooni.
 • Kui pika päeva lõpupoole on veel energiat ja pealehakkamist, siis võib pilgud suunata uuesti Mõjulavale, kus toimub töötuba teemal “Sinu toode/teenus digiajastul: kuidas luua inimkeskseid lahendusi?”. Usutavasti saad sealt ka mitmeid häid põhimõtteid, mida enda töös teenuste/toodete disainimisel rakendada.
 • Päeva lõpuks ja pärast puhkepausi soovitan soojalt võtta osa ka Impact Show’st, kus näeb nii vaegkuuljaid laval show‘d tegemas, rainer ildi, tantsutruppe kui ka Eesti aasta meesartisti NOËPi.

Sa tahad luua suuremat mõju inimestele ja keskkonnale enda ümber

Kõigepealt: sel juhul oled tulnud õigesse kohta! Proovides aga siiski päevast maksimum välja saada ja keskenduda just enim mõju-teemadele, võiks ideaalne kava näha välja ehk järgmine:

 • Alustada võiksid Pealavalt. Kell 10.30 on seal fireside chat Kai Realoga (Ragn-Sells) ettevõtluse ja juhtimise inimlikust poolest.
 • Vahetult pärast fireside chati tasub jääda kuulama ka järgmist paneeli “Ettevõtted jätkusuutlikkuse eesotsas: kuidas ja miks? Kuidas saab igaüks meist teha paremaid valikuid?”. Seal räägivad tõeliselt suured tegijad sellest, kuidas mõjutada miljoneid inimesi.
 • Ka edasine programm hoiab sind Pealaval (kasulik ja põnev keynote laulja Kalle Sepa esituses kell 12 ja seejärel mõjuinvestorite paneel kell 12.20).
 • Kui investorid on kuulatud, siis soovitan esimest korda Pealavalt lahkuda ja suunduda Inspiratsioonilavale. Seal leiab aset videopodcasti salvestus ja saates on juttu Eestis edukalt enda tegevust ning mõju laiendanud ettevõtmistest.
 • Pärast lõunapausi ootab ees sessioon Mõjulaval, kus Kadi Kenk avab samuti mõju-teemat. Samuti seda, kuidas ning miks mõju olulisus ka teistele puust ja punaseks teha. 
 • Pärast antud sessiooni tuleb langetada raske valik, sest igal laval hakatakse mõjust rääkima eraldi nurga alt. Mõjulava jätkab sessiooniga, kuidas disainida teenuseid; Pealaval saab õppida, kuidas vee ja energiaga targemalt ümber käia; Inspiratsioonilaval aga seda, kuidas olla iga päevaga parem versioon endast pakendades ja toitudes. Seega vastavalt oma südameteemadele saad valida ka sobiva lava.
 • Lõpetuseks: kell 17.35 tasub ennast Pealava lähedale sättida, sest lavale astub Mõjukõneleja konkursi võitja. Ja seda ideega, mida avalikult saab esimest korda kuulda just festivalil.

Sa oled ettevõtte juht või juhtkonna liige

 • Päeva tasub alustada Pealavalt, kus alguses on lavale astumas kahes järjestikuses sessioonis Kai Realo (Ragn-Sellsi juht).
 • Soovi korral võib teise sessiooni ajal põigata ka Inspiratsioonilavale, kus 10.30 on laval Eesti üks tuntumaid disainereid Reet Aus ja LHV Groupi juht Madis Toomsalu.
 • 11.20 tasub aga igal juhul olla Pealava juures, sest lavale astuvad Rimi, SEB, Ericssoni ja Eleringi tipud, kes räägivad sellest, kuidas suurettevõtted saavad inimeste harjumusi paremuse poole suunata.
 • Kui vahepeal tekib mahti, siis tasub põigata ka demoalale, kuid 12.20 võiks Pealaval siiski tagasi olla. Festivali üks tuntumaid esinejaid Martin Villig (Bolti kaasasutaja) osaleb siis mõjuinvesteeringute-teemalises paneelis “Kuidas teha ühest eurost sada, jätkusuutlikult?”
 • Pärast antud sessiooni tasub mõneks ajaks liikuda Pealavalt Mõjulavale. Seal on järjepanu tulemas kaks kasulikku sessiooni juhile: esmalt sessioon teemal, kuidas enda ideid paremini müüa ning seejärel töötuba Eesti 2016. ja 2017. aasta TOP koolitajalt Kaido Pajumaalt sellest, kuidas olla suurepärane juht.
 • Pärast võrgustumist ja mujal ringi uudistamist tasub olla tagasi päeva viimaseks kõnelejaks ehk Mõjukõneleja konkursi võitja kõneks, kus saab kuulda ühte ideed, millel on suur mõju.

Tutvu ajakava ja programmiga lähemalt siin: https://impactday.ee/programm/ajakava/

Join with nearly 2000 impacters & get inspired!

Would you like to receive valuable content about sustainabilty and creating impact? Want to ASAP get news about our freshly announced awesome speakers and updates in the program? Sign up and we'll send you an inspiring letter twice a month at most!