Tickets

Tutvu Mõjukõneleja konkursi žüriiga!

Tutvu Mõjukõneleja konkursi žüriiga!
Published: 2. September 2022
Categories: News

Mõjukõneleja konkursi raames soovime koostöös SpeakSmarti, Milttoni ja Eesti Päevalehe Roheportaaliga leida inimest, kes kuni 12-minutilise videokõnega paneb inimesi mõtlema, inspireeruma või hoopis šokeeruma teemal “Kuidas meist igaüks saab maailma mõjutada?”.

Konkursi käigus valime välja seitse võistlejat, kes esinevad finaalis 30. septembril Põhjala tehases. Antud võistlejate hulgast valib võitja välja meie žürii.

Konkursi võitja saab:

  • Esineda 7. oktoobril Impact Day festivalil ligi 1000 inimese ees;
  • Auhinnaraha VÄHEMALT 1000 €. Kui Impact Dayle tuleb üle 1000 külalise, siis lisandub iga külalise kohta üks € (näiteks 1132 külalise puhul 1132 €);
  • Võimaluse osaleda Milttoni 3-kuulises “Juhi mõju arenguprogrammis”.

Tutvugem nüüd žüriiliikmetega!

Erkki Kubber

Erkki on Impact Day programmijuht ja tõeline enesearengu entusiast. Ta loeb iga-aastaselt 25+ raamatut ja 5000+ lehte, jookseb maratone erinevates maailmajagudes ning investeerib regulaarselt.

Erkki soovib Impact Dayga inimesed tegutsema panna, et ühel kaunil päeval oleks Eestis enam kui 1000 sotsiaalset ettevõtet.

Kolm küsimust Erkkile:

1) Kõne, mis sind on enim inspireerinud. Miks just see?

Hea kõne on miski, mis puudutab mind emotsionaalselt ja inspireerib mind midagi enda elus muutma. Minu lemmikkõne on Simon Sineki “Start With Why”. Selle alusel ehitasin enda esimeses ettevõttes üles kogu turunduse. Samuti olen just selle kõne (ja ka raamatu) tuuma teistele enim edasi rääkinud. Kui ma üritan mingit ideed kellelegi edasi anda, siis alustan alati küsimusest “miks?”.

2) Mis on olnud suurim apsakas, mida ise kõneledes/lavalaudadel/ettevalmistades teinud oled ja mida sellest õppisid?

Ebapiisav harjutamine, kartmine. Ülikoolis käies ei julgenud ma veel üldse kõneleda ja vältisin kohti, kus seda tegema pidi. Näiteks kandideerisin Tallinna linna noortevolikokku, aga jätsin kõnelemishirmu pärast algselt kohale minemata. Lõpuks sain noortevolikokku siiski sisse ja mõistagi tuli siis ikkagi kõneleda. Nii saingi aru, et kõnelemisest ei ole pääsu ja edaspidi olen võtnud igat kõnet kui võimalust õppida. Eks kardan ikka vahest, kuid muutun ses osas samm-sammult paremaks.

3) Peamine soovitus kõnelejatele.

Harjuta. Minu parim kõne on olnud see, mille puhul enim harjutasin. Kui pääsesime Negavati võistlusele, siis harjutasin enda kõnet enam kui 10 tundi. Seda selleks, et esitada laval kolme minuti pikkune kõne. Kõik õnnestus, sest olin valmistunud.

***

Martin Küüsmaa

Martin on rohkem kui üle poole oma elust tegelenud väitlusega ning selle edukale laienemisele kaasa aidanud – seda nii õpetajana, kohtunikuna, koolitajana, erinevate projektide eestvedajana kui ka Eesti Väitlusseltsi nõukogu liikmena.

Martin on osalenud Oxfordi ülikooli väitlusturniiri poolfinaalis, samuti on ta enam kui kümnel korral olnud kohtunik Eesti väitlusturniiride finaalis.

Kolm küsimust Martinile:

1) Kui palju sa ise sõnaga kokku puutud?

Professionaalses elus igapäevaselt. Pean tööalaselt kaitsma erinevaid projekte ja ideid erinevate huvigruppide ees ning selle sisuliselt ja vormiliselt efektiivselt tegemine on oluline osa minu panusest tööandja hüvanguks.

2) Kui palju on võimalik ühe kõnega ära teha?

Kõnega on võimalik muuta ajalugu, seda eriti pöördelistel hetkedel (nagu näiteks sõjad). Või soodustada kõnega ühiskonnas positiivsete muutuste teket.

3) Peamine soovitus kõnelejatele.

Tunne oma publikut: kõne vorm ja sisu võivad väga tugevalt erineda sõltuvalt sellest, kes on sihtgrupp ja milline on esinemisolukord. Ainult nii saab kõnel olla mõju.

***

Eva-Maria Kangro

Eva-Maria on psühholoog ja juhtimisnõustaja, kelle missiooniks on toetada positiivsete muutuste elluviimist ja soodustada inimestevahelist koostööd. Tema peamisteks teemadeks on agiilne muutuste juhtimine, motiveeriv suhtlemine ja stressiga toimetulek, aga ka tarbimispsühholoogia.

Eva-Marial on doktorikraad psühholoogias, ta kuulub Eesti Mentorite Koja liikmeskonda ja on üks Eesti Motiveeriva Intervjueerimise Treenerite Assotsiatsiooni asutajatest. Samuti on ta Milttonis muutuste juhtimise nõustaja.

Kolm küsimust Eva-Mariale:

1) Kui palju sa ise sõnaga kokku puutud?

Pidevalt. Minu töö seisnebki sõna kaudu inimesteni jõudmises ning oskuses teisi kuulata. Ühest küljest on vaja olla inspireeriv kõneleja ja kirjutaja, teisalt ei saa üle ega ümber kuulamisoskusest. Mõjus suhtlus eeldab dialoogi – tahet ja oskust vestluspartneri või auditooriumi vajadusest aru saada. Elu on näidanud, kui palju reaalset kasu sellest on.

2) Suurim apsakas, mida ise kõneledes/lavalaudadel/ettevalmistades teinud oled ja mida sellest õppisid.

Perfektsust taotledes üle aja rääkimine ja närvi minnes veel hoogu juurde andmine. Mäletan siiani, kuidas pidasin noore psühholoogiateadlasena reklaamiinimeste konverentsil ettekande rahaga seotud hoiakutest. Tahtsin jõuda praktikute naha vahele, kaotamata teadlase korrektsust. Kui märkasin, et inimesed ühel hetkel juba nihelevad, aga minu jaoks aeg lendab ja olen ajakavast lootusetult maas, hakkasin hullupööra pabistama – mind vilistatakse kohe välja! Selle asemel, et olukorras paindlikkust üles näidata, hoidsin oma plaanist kramplikult kinni ja läksin kõnega kaugelt üle aja. Enesetunne oli kohutav, tagasiside kehv ja põdesin seda lugu pikalt. Takkajärgi võin aga öelda, et tegu oli kuldaväärt õppetunniga. Sain päriselt aru, kui suur jõud on närvisüsteemil – kuidas ülemäärane pinge halvab arusaamise reaalsusest ning see pinge ei ole kinni kuskil mujal kui iseenda peas. Seega on võimalik seda ka juhtida.

3) Peamine soovitus kõnelejatele.

Eduka soorituse taga on töötunnid. Pole vahet, kas tegemist on klaverimängu, kõnepidamisega või finantsarvestusega, meisterlikkuse eelduseks on treenimine. Ja et tööst oleks ka reaalset kasu – naudi seda! Harjuta kõnelemist erinevates kooslustes ja vormides ning keskendu meeldivatele asjaoludele (enda kirg teema vastu, sõbralik kaasamõtlev nägu publikus jne). Teiseks ei tasu karta publiku kaasamist. See on minu peamine kontaktiloomise viis ja kimbatusest väljasaamise päästerõngas. Küsimus või asjakohane tähelepanek publiku suunas toob inimesed koheselt lähemale.

***

Konkursile saab kandideerida 6. septembrini. Konkursi lisainfo ja kandideerimine SIIN.

Join with over 2000 impacters & get inspired!

Would you like to receive valuable content about sustainabilty and creating impact? Want to ASAP get news about our freshly announced awesome speakers and updates in the program? Sign up and we'll send you an inspiring letter twice a month at most!