Tickets

TOP 3 esinemist Impact Day 2022-l (osalejate arvates)

TOP 3 esinemist Impact Day 2022-l (osalejate arvates)
Published: 4. November 2022
Categories: Study

Seda postitust kirjutades on mälestusväärsest esimesest Impact Day’st möödas peaaegu üks kuu. Vaatame korra veel üritusele tagasi esinemiste võtmes, tuues välja, kelle ettekanded-arutelud olid festivali külastajate arvates kõige haaravamad.

Ehk siis tagasisidedes tõstsid osalejad enim esile järgmisi esinejaid (ei ole paremusjärjestus):

Kai Realo

Foto: Silver Gutmann

Teemad: “Lõpust uue alguseni Ragn-Sellsi näitel” ja “Empaatiavõimest inspireerimiseni: juhtimiskvaliteet kui (alahinnatud) konkurentsieelis”

Teemade lühikirjeldused: Kai avas Pealaval Impact Day põhiprogrammi põneva key note’iga, millele kohe järgnes fireside chat juhtide mentori ning koolitaja Vaiko Hanssoniga juhtimiskvaliteedi teemal.

 • Key note‘i lühikirjeldus: Aastasadu on inimkond kõik enda ümber jaganud kaheks – esiteks kasulik ja kasutatav ning teiseks kasutu ehk prügi. Tänapäevases ressursinappuses tuleb meil aga see hoiak ümber hinnata. Kui maavarasid napib ja tootmine on keskkonnavaenulik, siis tuleb pilgud pöörata ka sellele, mis varem tundus kasutu. Jäätmed on sisuliselt ressursipank – looduse asemel on need materjalid aga kokku pannud inimene ning seetõttu on vaja kaasajastada tehnoloogiat, et need uued materjalikombinatsioonid taas kasutatavaks muuta. Me ei saa hullunult tarbimist jätkata, kurnates lõpmatult loodusressursse ning jättes kõik kasutu hunnikusse vedelema. Oleme jõudsa sammu astunud taaskasutuse suunas, nüüd on aeg küps ka ringluslahendusteks.
 • Fireside chati lühikirjeldus: Mida tähendab uue ajastu juhtimine, milliseid väljakutseid see seab nii organisatsioonile kui ka juhile endale? Tänapäeva juhil on järjest rohkem vaja tegeleda pehmemate ja samas sügavamate teemadega. Lisaks ratsionaalsele mõistusele on vaja juhtida ka tunnetuslikult – südamega. Samuti on muutumas organisatsioonikultuurid ja juht saab olla selle muutuse katalüsaator või piiraja. Vestluses arutleti, mis on uue ajastu juhi olulised omadused mida arendada ning kuhu tõmmata piir, et ei kalduks nii juhina kui ka organisatsioonina liialt äärmustesse.

Nopped tagasisidedest:

 • “Nii konkreetne ja sain mitmeid teadmisi/tarkusi, mida varem ei teadnud.”
 • “Hindan teda [Kai Realot] tippjuhina väga kõrgelt. Tema ettekanne kõnetas mind kõige enam.”
 • “Lihtsate sõnadega prügi kohta koos värske statistika ja soovitustega.”

Kaido Pajumaa

Foto: Helen Hunt

Teema: “Kuidas olla suurepärane sotsiaalse ettevõtte juht?”

Teema lühikirjeldus: Inimesed või tulemused – vot see on küsimus ja seda eriti sotsiaalse ettevõte jaoks! Kuidas leida tasakaal tulemuste/nõudlikkuse ja töötajate töörõõmu/(sotsiaalse)heaolu vahel? Missugused on praktilised võtted sisemiste motivaatorite kasutamiseks oma töötajate motiveerimisel? Tippkoolitaja ning 2016. ja 2017. aastal tiitli “Aasta parim koolitaja” pälvinud Kaido avas Mõjulaval just neid teemasid!

Nopped tagasisidedest:

 • “Kaido Pajumaa rääkis humoorikalt asjadest, millega me kõik rinda pistame ehk siis hea töökeskkonna loomisest.”
 • “Kaasahaarav, lihtne, asjalik.”
 • “Oli põnev ettekanne ning ta andis teemat väga hästi edasi.”

NB! Kaido ettekannet saad täies mahus vaadata siit:

Timo Porval

Foto: Helen Hunt

Teema: “Kuidas jõuda uute klientideni ja võita nende usaldus?”

Teema lühikirjeldus: Järjekordne reklaam, järjekordne bänner, järjekordne müügipakkumine – tüütu! Timo rääkis enda Mõjulava ettekandes lähemalt, kuidas välja teenida uute klientide tähelepanu, jõuda nende südamesse ja panna nad tegutsema. Eesti üks tuntumaid turunduseksperte tõi esitluses muuhulgas välja, milliseid lähenemisi, taktikaid, tööriistu ja reklaamikanaleid tasub selleks kasutada. Põnev kuulamine, eriti (alustavale) väikeettevõtjale!

Nopped tagasisidedest:

 • “Praktiline ja kaasahaarav.”
 • “40 minutit täis kasulikku infot hoidis meie tähelepanu, mis omakorda aitas ohtralt täita märkmikku.”
 • “Timo Porvali ettekanne oli super hästi struktureeritud ning väga hästi info edastatud. Hoiab hästi mõtte- ja naljapause. Väga hästi implementeeritav!”

Veel tõsteti väga mitmel korral esile näiteks Andrus Albit ja Kati Oravat. Samuti kiideti palju Hooandja poolt organiseeritud tavapärastest slaididest teistsugust lähenemist (loe: lavastust) teemal “Sotsiaalsete ettevõtete rahastusallikad: millised võimalused on olemas?”, kus astusid üles muusik Kaarel Kuusk ja näitleja Agur Seim.

Join with over 2000 impacters & get inspired!

Would you like to receive valuable content about sustainabilty and creating impact? Want to ASAP get news about our freshly announced awesome speakers and updates in the program? Sign up and we'll send you an inspiring letter twice a month at most!